fbpx

Tylko Ty możesz zmienić swoje życie.

Zdradzę Ci tajemnicę. Życie będzie kopać Cię po dupie nieustannie. Szczęście najprawdopodobniej nigdy nie spadnie Ci z nieba. Oczywiście możesz wiecznie czekać, modlić się, wierzyć w cudy i inne garbate aniołki – Twoja sprawa. Nie mówię, że dzięki temu Ci się nie uda. Nie próbowałem, więc nie wiem.

Nie próbowałem, bo jestem człowiekiem, który woli brać życie i wszystkie jego wyzwania za rogi. Każdy problem chwytam mocno za mordę i krzyczę „Dalej skurczybyku, zobaczymy kto jest mocniejszy!”. Myślicie, że jest łatwo? Oj nie jest.

Życie to taki kurwa drań. Bije brutalnie, nie uznaje zasad i atakuje z zaskoczenia. Póki jesteś w stanie przyjmować jego ciosy i dalej iść do przodu – wygrywasz.

Jest jedna żelazna zasada – tylko Ty jesteś osobą, która może zmienić Twoje życie. Możesz mieć przy swoim boku osoby, które będą Cię wspierać, chronić i pomagać Ci przy każdej możliwej okazji, ale to Ty musisz nauczyć się podejmować trudne decyzje i ponosić ich konsekwencje.

Prawda jest taka, że jeśli nie pokochasz siebie, to nigdy nie zbudujesz prawdziwego uczucia z kim innym. Jeśli nie uwierzysz w siebie, to nigdy nie będziesz mieć wystarczająco dużo siły, żeby sięgnąć po swoje marzenia. Jeśli nie będziesz mieć odwagi, żeby być sobą, to zawsze będziesz tylko jednym z wielu. Czytaj – nikim.

Jeśli znasz swoją wartość i zaczynasz w życiu kierować się odpowiednimi zasadami, to wszystko co robisz staje się jedynie kwestią Twojego własnego wyboru, a nie potrzeby. Dotyczy to wszystkiego. Miłości, przyjaciół, pracy czy jakiejkolwiek dziedziny życia. Niezgadzanie się na bylejakość oraz odsunięcie się od wszystkich, którzy nieustannie Cię ranią to jedyna słuszna droga. Bolesna i trudna, ale niezbędna.

Ważne, by w życiu robić to co się kocha. Ważne, by przebywać z ludźmi, którzy dają Ci radość i szczęście. Jednak najważniejsze to zwyczajnie polubić siebie. Zaprzyjaźnić się z samotnością, poznać i zaakceptować siebie.

Gdy to zrobisz, będziesz gotowa na stabilny związek, bo miłość stanie się Twoim wyborem, a nie potrzebą zabicia samotności. Gdy to zrobisz Twoja praca będzie przynosić Ci spełnienie, bo stanie się tym co kochasz, a nie tym co musisz robić. Gdy to zrobisz, będziesz szczęśliwa, bo każda decyzja, którą podejmiesz w życiu, będzie tą, którą chcesz podjąć, a nie musisz. Nikt i nic nie zmusi Cię więcej do czegokolwiek. Twoje życie jest w Twoich rękach. Pytanie tylko, czy jesteś gotowa je zmienić?

Jeden komentarz

  • Kol3ktor :)

    Z szacunkiem i podziwem ślędzę twego bloga, uważnie czytam wszystkie posty, to jest dobra i właściwa droga by budować dydaktyczne mosty.