fbpx

Tak wiele osób zmienia się pod wpływem innych.

Przykro jest patrzeć, jak bardzo ludzie potrafią się zmienić. To smutne, że dobre osoby pod wpływem innych tracą w sobie dobroć i serdeczność. Ciężko zrozumieć, dlaczego ktoś nagle zaczął gubić całe swoje ciepło i stał się zimny jak lód. Zapomniał o uczuciach, zasadach i przyjaźni. Wszystkie słowa nagle stały się nic nie warte. Wszystkie obietnice nieważne. Zaufanie przestało istnieć. Znajomość stopniowo zaczęła zanikać, aż umarła…

Dziś patrzysz na tego człowieka i nie możesz zrozumieć, jak to możliwe. Jednego dnia wierzysz, że zawsze możesz na niego liczyć, a następnego ta sama osoba nie poda Ci ręki, gdy leżysz i potrzebujesz pomocy. Wczoraj byłeś w stanie powierzyć mu każdą tajemnicę, a dzisiaj boisz się powiedzieć choćby słowo. Niedawno spędzaliście ze sobą każdą możliwą chwilę, a teraz on udaje, że nie istniejesz.

Jesteś w stanie zrobić dla przyjaźni wszystko. By pomóc komuś na kim Ci zależy potrafisz poświęcić siebie. Zawsze wyciągniesz rękę i pomożesz, gdy przyjaciel tego potrzebuje. Nie musi prosić o Twoją obecność, bo zawsze jesteś. To nic szczególnego, tak po prostu robią przyjaciele.

Śmiejecie się razem. Płaczecie razem. Macie wspólne wspomnienia i marzenia. Troski i smutki. Pasje i zainteresowania. Wszystkie dobre i złe momenty przeżywacie wspólnie.

Tak było kiedyś i miało być na zawsze. Dzisiaj zostaje tylko odrobina smutku i żalu, bo Twoja bratnia dusza przez wpływ kogoś innego stała się kimś zupełnie obcym. Pozostaje jedynie wierzyć, że kiedyś zejdzie ze złej drogi i znów odnajdzie siebie. Być może tego nie wie, ale życzysz jej dobrze. Trzymasz za nią kciuki i masz nadzieję, że odnajdzie ciepło, które porzuciła. Niestety utraconego zaufania nie da się już tak łatwo odzyskać…

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *