fbpx

Poradzisz sobie. Zawsze to robisz.

Dziewczyno, nie przejmuj się! Urodziłaś się żeby śmiać się, a nie płakać. Jesteś na tym świecie by rozkwitać, a nie usychać. Zwykłe problemy nie mogą przyćmić Twojego blasku. Jeszcze będzie pięknie, zobaczysz. Wystarczy trochę wiary w siebie. Niech promienny uśmiech będzie Twoją koroną. Uśmiechnij się szeroko i ruszaj do przodu.

Co z tego, że coś nie poszło po Twojej myśli? Trudno. Dałaś z siebie, ile mogłaś i nie ma co rozpaczać.

Wiesz co Ci powiem? Każdy z nas czasem coś spierdoli. Aż strach pomyśleć, ile razy sam dałem ciała, a żyję i mam się dobrze. Ty też możesz. Przestań płakać nad rozlanym mlekiem. Stało się, a świat się nie zawalił. To tylko jeden kłopot, który z czasem nie będzie znaczył nic.

Pomyśl o wszystkich sytuacjach, w których myślałaś, że gorzej być już nie może. Przypomnij sobie wszystkie chwile, w których myślałaś, że nie dasz rady. Każdy problem, który spędzał Ci sen z powiek przeminął. Poradziłaś sobie z każdym kłopotem. Tym razem również nie będzie inaczej.

Ludzie wrażliwi, tacy jak ja i Ty zawsze się martwią. Przejmujemy się, bo inaczej nie potrafimy. Później pokonujemy każdy problem i okazuje się, że wcale nie było tak strasznie. Z czasem o tych „wielkich” kłopotach zapominamy i żyjemy dalej. Na końcu wychodzi, że traciliśmy niepotrzebnie nerwy, bo nie ma na świecie takich zmartwień, których nie da się pokonać.

Przestań się zamartwiać. Uśmiechnij się szeroko i nie zawracaj sobie głowy rzeczami, na które i tak nie masz wpływu. Szkoda czasu i szkoda życia. Nie jesteś stworzona do tego by cierpieć. Czas zacząć rozkwitać. Trzymam za Ciebie mocno kciuki i wiem, że sobie poradzisz. Ty też uwierz! ❤️

  • Rafał Wicijowski, fragment z książki ŻYJESZ TYLKO RAZ. 😍