fbpx

Coś piękniejszego…

Musisz zaakceptować fakt, że niektóre relacje nie będą już takie jak kiedyś. Najwyższa pora puścić wolno ludzi, którzy nie chcą być przy Tobie.

Nie warto walczyć o to, co wymuszone.
Starać się o przyjaźń, w której nie ma szczerości.
Próbować utrzymać związek, w którym zgasło uczucie.

Niestety serce potrzebuje więcej czasu, by zaakceptować to, co rozum wie od dawna. Wiem, że niektóre sytuacje łamią nas w środku, ale pamiętaj, że to one pozwalają otworzyć oczy. Czas sprawia, że zauważamy jak fałszywi byli niektórzy ludzie. Dostrzegamy jak często próbowali nami manipulować. Jak bardzo nas skrzywdzili i jeszcze na koniec wmawiali nam, że to nasza wina. Tak właśnie zachowują się toksyczne osoby – krzywdzą innych, a później próbują całą winę zrzucić na tych, których skrzywdzili.

I napiszę Ci teraz coś bardzo ważnego – jesteś wystarczająca. Zawsze byłaś wystarczająca. Ktoś sprawił, że w to wątpisz, ponieważ otworzyłaś serce przed niewłaściwą osobą.

Wiem, że jest ciężko. Że to boli. Że to cholernie niesprawiedliwe. Ale spójrz na siebie. Pomyśl z jak wieloma rzeczami sobie poradziłaś, a wcale nie było łatwo. Tym razem również to przetrwasz. Staniesz ponownie na nogi. A nie ma nic silniejszego, niż złamany człowiek, który się odbudował. Często, żeby dotrzeć do tego, co najpiękniejsze, najpierw trzeba przejść przez to, co najgorsze.

Jestem pewny, że jeśli coś w Twoim życiu runęło, to tylko po to, by na tych ruinach zbudować coś piękniejszego.

Jeden komentarz

  • Arleta

    Te książki to nic innego jak zbiór prawd o których zapominamy gdy jesteśmy poranieni i bezradni.
    Są to prawdy o których w chwilach słabości czasem nie mamy pojęcia.
    Dziękuje Ci z całego serca, że przypomniałeś mi jak ważna powinnam być sama dla siebie.
    Mam nadzieję, że w ten sam sposób pomogłeś lub pomożesz jeszcze nie jednej osobie.