fbpx

Życie jest zbyt krótkie, aby pić niedobre wino (…)

Życie jest zbyt krótkie, aby pić niedobre wino, nie jeść lodów i marnować czas na ludzi, którzy nie przeskoczyliby dla nas kałuży. Nie traćmy go na kiepski seks, nieszczęśliwe związki i wszystkie gówniane znajomości.
Powiedz „nie” sztucznym relacjom, pozornym przyjaź-niom i miłości na siłę. Albo ktoś chce Ciebie w 100%, albo niech spieprza. Szkoda czasu na żebranie o gest, bezsensowne kłótnie i zadręczanie się sprawami, na które nie masz wpływu. Znajdź kogoś kto Cię prawdziwie pokocha i
codzienną obecnością zapali w Tobie chęć by śmiać się i żyć tak
pięknie jak tylko się da. Jedną z najmądrzejszych i najtrudniejszych decyzji jakie możesz podjąć w życiu jest odpuszczenie sobie gówno wartych ludzi. Nie marnuj ani jednej cennej minuty na tych, którzy nie potrafili znaleźć kilku sekund dla Ciebie.
Szkoda tracić życie na żebranie o gest u tych, którzy nie widzą nic poza czubkiem własnego nosa i przypominają sobie o Tobie tylko wtedy, gdy
dupa im się pali. Niech spieprzają.Obróć się, zamknij za sobą drzwi i pokaż im środkowypalec. To prawdziwa wzajemność – niech dostaną tyle ile sami dali.
W miłości nie gódź się na kompromisy. Nie pozwól sobie kolejny raz na moment „jesteś fajna, ale…”. Fajne to mogą być kalesony, gdy Ci dupa zimą marznie albokolejna para skarpet w gwiazdkowym prezencie odbabci. Jesteś wyjątkowa i masz wierzyć, że zasługujesz
na więcej! Nie zadowalaj się bylejakością. Byle co może wziąć każdy. Jeśli masz mieć kiepski związek i partnera bez polotu, który jest bezwartościowym oparciem lepiej oprzyj się o ścianę. Nie daj sobie zrobić szamba z życia i nie spieprz go sobie z kimś kto do miłości jesz- cze nie dorósł i nie wiadomo czy kiedykolwiek doro- śnie. Czasem zamiast zadowalać się okruchami z podłogi lepiej poczekać na kogoś kto oprze Cię o pieprzony blat w kuchni, a nad ranem przygotuje na nim śniadanie i przyniesie je do łóżka.Nasze życie to zaledwie kilka sekund gdzieś pośrodku przesypującego się piasku w klepsydrze nieskończoności.
Nie trać go na bezsensowne kłótnie z ludźmi, któ-rzy Cię prawdziwie kochają. Nie bój się mówić o swoich uczuciach. Nie czekaj, aż będzie łatwiej lub prościej. Ży- cie jest nieprzewidywalne i być może idealny moment nigdy nie nadejdzie. Czasem warto wskoczyć do jeziora w ubraniu, śmiać się na ulicy bez powodu i zadzwonić do przyjaciółki o pierwszej w nocy przypominając jej jak bardzo jest dla Ciebie ważna.
Daj swój czas, uśmiech i obecność tym, którzy Cię ko- chają. Zaś tym którzy mają Cię w dupie, wszystkim kłamcom, egoistom i manipulantom pokaż środkowy palec. Jeśli chcą niech robią sobie szambo z życia – pod jednym warunkiem – bez Ciebie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *