fbpx

Jeśli komuś na Tobie zależy…

Prawda jest taka, że jeśli komuś na Tobie zależy, to zrobi wszystko by przy Tobie być. Szuka sposobu na to by jak najwięcej czasu spędzać z Tobą, a nie powodu do kolejnych wymówek.

Zapamiętaj, że jak dbasz, tak masz. Jeśli zaniedbasz, to stracisz. Jeśli komuś zależy na znajomości z Tobą to ją pielęgnuje. Znajduje dla Ciebie czas i Cię wspiera. Jeśli zaś olewa Cię i tłumaczy to brakiem czasu, pracą czy jakąkolwiek inną gównianą wymówką, to po prostu jesteś dla niego tylko jedną z opcji. Nie szukaj miłości i przyjaźni tam, gdzie jej nie ma. Nie dorabiaj teorii tam, gdzie nie istnieją. Nie usprawiedliwiaj innych, jeśli na takie wytłumaczenia nie zasługują. Czas otworzyć oczy i odciąć się od bezsensownych znajomości. Uwolnić od nieszczerych i pustych relacji. Od ludzi, którzy dużo mówią, a mało robią.

Naucz się, że samotność jest lepsza od beznadziejnych związków. Miłość pełna łez to nie miłość. Związek ma być Twoim schronieniem, a nie miejscem, w którym bez przerwy musisz walczyć. To samo dotyczy przyjaźni. Lepiej jest mieć 1-2 prawdziwych przyjaciół, niż stado fałszywych ludzi dookoła siebie, którzy poklepują Cię po plecach, a po kryjomu czekają na Twoje potknięcia. Zrozum, że trzymanie dookoła siebie stada kretynów nie da Ci radości, a przysporzy jedynie problemów. Postaw w życiu na jakość, nie ilość.

Ludzie mówią, że życie nie zawsze jest czarno-białe. To prawda. Chciałbym Cię jednak nauczyć, że nie możesz pozwalać im na to by przykrywali tym stwierdzeniem swoje zamiary. Bardzo często nie ma półśrodków. Nie ma miejsca na wymówki i tłumaczenia. Jest prawda i fałsz. Rzeczywistość i kłamstwa. Czerń i biel. Albo coś jest, albo tego nie ma.

Myślisz sobie, że łatwo powiedzieć, a trudniej zrobić. Masz racje. Nigdy nie powiedziałem Ci, że będzie łatwo. Czasem jednak to czego najbardziej się boimy jest właśnie tym co powinniśmy zrobić.

Wierzę całym sobą, że jesteś w stanie sobie poradzić. Pamiętaj, że nawet jeśli przechodzisz przez najtrudniejszy etap w swoim życiu i nic nie jest dla Ciebie proste oraz jasne, to jestem tutaj właśnie po to by Ci pomóc. Trzymaj się!

Rafał Wicijowski