Szanujmy się – mimo tego, że ktoś nie szanował nas…
Życie jest zbyt krótkie by marnować czas na ludzi, którzy mają nas w dupie i nie przeskoczyli by dla nas kałuży. Szkoda poświęcać choćby małą część swojego życia na tych, dla których gówno znaczymy. Nie marnujmy więc ani jednej cennej minuty na tych, którzy nie potrafili znaleźć kilku sekund dla nas. Koniec z wszystkimi gównianymi wymówkami typu „nie miałem czasu”, „nie mogłem” lub „byłem zajęty”. Koniec z frajerskimi tekstami „jesteś fajna, ale…” Nie ma kurwa „ale”! Albo wspólnie się szanujemy i dajemy z siebie wszystko, albo nie róbmy tego wcale…

Piękne słowa bez czynów są warte tyle co gówno spłukiwane w kiblu. Koniec więc z wszystkimi pięknymi hasłami typu „tęsknie” lub „brakuje mi Ciebie”, a które nie przekładają się na realne spotkania. Brzydzę się nimi, bo są wielkim i obrzydliwym kłamstwem. Jeśli ludzie za sobą naprawdę tęsknią to się spotykają, a nie pierdolą, że bardzo, bardzo tęsknią. Nie wierzę w brak czasu, nie wierzę w inne wymówki. Jeśli komuś na Tobie naprawdę zależy to zrobi wszystko, żeby się z Tobą spotkać i żeby być przy Tobie. Nic go nie powstrzyma przed udowodnieniem, że to na Tobie zależy mu najbardziej. Zawsze jest czas na ten krótki błysk, na ten znak: Ty jesteś dla mnie ważna i to właśnie Tobą chcę wypełniać moje życie!
Koniec też z wszystkimi kłamstwami typu „zmienię się” lub „teraz będzie inaczej”. Ile jeszcze tych szans masz dawać? Ile jeszcze kłamstw znosić? Ile pięknych słów, które tylko mydlą Twoje oczy musisz wysłuchać? Wiesz jak można nazwać wiarę w to, że ktoś zmieni się tak po prostu? Głupotą. Często czekamy na cud. A pieprzonych cudów po prostu nie ma! Pomyśl – zadręczasz się, męczysz, a momentami nawet zastanawiasz czy może to nie Twoja wina. Myślisz o tym co możesz naprawić i zrobić by było choć odrobinę lepiej. Nie oczekujesz cudów. Chcesz odrobiny czułości, wspólnych chwil razem, rozmowy i zrozumienia. I wiesz co Ci powiem? Gówno z tego dostaniesz, bo jeśli ktoś miał Cię w dupie dwa dni temu, wczoraj i dzisiaj to przewidywania na jutro wcale nie są bardziej obiecujące.

Jeśli ktoś przez cały dzień się do Ciebie nie odzywa, a po jakimś czasie napisze „nie miałem czasu” lub „nie mogłem, bo…” to jest zwykłym pierdolonym kłamcą. Ile czasu zajmuje napisanie wiadomości? 30 sekund? Jest tu ktoś z was, kto nie ma wolnych 30 sekund w ciągu dnia? Szybki telefon i krótka rozmowa to ma być rzecz niewykonalna? Proszę was… nie wierzcie w takie bzdury! Jeśli ktoś nie odzywa się do was tak długo, to nie dlatego, że jest bardzo bardzo bardzo zajęty. To tylko dlatego, że ma Cię po prostu w dupie, nie szanuje Cię i nie miał ochoty się odezwać.

Niektórzy ludzie twierdzą, że zawsze trzeba walczyć do końca. Pomimo wszystko, wbrew sobie i wszystkiemu. Liczą, że druga osoba może jeszcze jakimś cudem kiedyś się zmieni. Może mają rację. Ja jednak nie wierzę w cuda i uważam, że każda walka (szczególnie jednostronna) musi mieć swój koniec.

Życie jest zbyt krótkie by marnować czas na ludzi, którzy mają nas w dupie i nie przeskoczyli by dla nas kałuży. Szkoda poświęcać choćby małą część swojego życia na tych, dla których gówno znaczymy. Nie marnujmy więc ani jednej cennej minuty na tych, którzy nie potrafili znaleźć kilku sekund dla nas.

Szanujmy się – mimo tego, że ktoś nas nie szanował…
Facebook Comments