Pieprzonych cudów nie ma…

Ludzie się nie zmieniają. Nie. Ludzi zmienia jedynie życie, otoczenie i wszystko co ich spotka. Wiesz jak można nazwać wiarę w to, że ktoś zmieni się tak po prostu? Głupotą. Często czekamy na cud. A pieprzonych cudów po prostu nie ma! Pomyśl – zadręczasz się, męczysz, a momentami nawet zastanawiasz czy może to nie Twoja wina. Myślisz o tym co możesz naprawić i zrobić by było choć odrobinę lepiej. Nie oczekujesz cudów. Chcesz odrobiny czułości, wspólnych chwil razem, rozmowy i zrozumienia. I wiesz co Ci powiem? Gówno z tego dostaniesz.

Wiem ciężko Ci zrozumieć wszystko co się wydarzyło i na okrągło zadajesz sobie pytanie „dlaczego?”. W końcu kochaliście się na zabój, mieliście być dla siebie najważniejsi, iść razem i wspierać się już zawsze – do końca życia. Myślisz o tym, że może jeszcze wszystko się zmieni. Może będzie jak dawniej? Patrzysz, ale nie chcesz widzieć tego, że on/ona ma Cię najzwyczajniej w świecie w dupie. Nie ma tu miejsca na cud. Ba! Czekając na niego możesz spieprzyć sobie życie.

Niektórzy ludzie twierdzą, że zawsze trzeba walczyć do końca. Pomimo wszystko, wbrew sobie i wszystkiemu. Może mają rację. Ja jednak uważam, że każda walka ma swój koniec. Czasami i Ty musisz przestać walczyć. Nie z powodu dumy, lecz z szacunku do siebie. Po to by móc jeszcze się uśmiechać i mieć normalne życie. Nie czekaj na cud. Pieprzonych cudów nie ma…
Facebook Comments